tetraSchwank

Dünya´da ilk “Yoğuşmali radyant isitma”

Yılların vermiş olduğu deneyim ve Ar-Ge’nin getirmiş olduğu son nokta; Yüksek yoğuşma teknolojisi ile ısı geri kazanımlı  ‘tetraSchwank‘

 

Radyant ısıtma sistemlerinin öncüsü olan ALMAN,  SCHWANK;  yine bu konuda öncülüğünü yapmış olduğu yeni ürünü yoğuşma teknolojisi ile ısı geri kazanımını içeren tetraSchwank, borulu radyant ısıtıcıları ve akıllı kontrol sistemi ile % 110’a kadar  enerji verimliliği sağlayan bir ısıtma sistemini piyasaya sunmuştur.

 

Enerji verimliliğinin hızla önem kazandığı ve bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin de  yapıldığı bu günlerde, SCHWANK firması üstün ar&ge’si sayesinde dünyada bir ilk olan yoğuşmalı radyant ısıtma sistemlerini üretmeye başladı.  Standart radyant ısıtıcılardan farklı olarak yanma sonucunda ortaya çıkan baca gazlarının [200 – 250 0C]  paslanmaz bir ısı eşanjöründen [yoğuşma ünitesi] geçirilmesi ile baca gazı sıcaklıkları 50 0C’ye düşürülerek yoğuşma sağlanıyor ve ek bir enerji elde ediliyor. Fan ve paslanmaz eşanjör ünitesinden oluşan ısı geri kazanım yoğuşma ünitesi ile elde edilen sıcak hava ortama veriliyor. Bu sayede ortam sıcaklığı daha hızlı bir şekilde artıyor – operasyon süresi azalıyor ve %30’a yakın bir yakıt tasarrufu sağlanmış oluyor.  

 

Baca gazı ile havanın ters akışı prensibi ile çalışan tetraSchwank ile borulu radyant ısıtıcı birbirlerine esnek bağlantı ile kolay bir şekilde monte edilir. Isı eşanjörünün üzerinde bulunan 500 m3/h hava fanı, yukarıdaki soğuk havayı alıp eşanjör içerisinde ısıtarak ortama üfler. Bu sayede bacada yoğuşma sağlanmakta ve %110’da kadar verime ulaşılabilmektedir.

 

Üstün Alman Schwank radyant borulu ısıtıcılarda geliştirilen tetraSchwank yoğuşma ünitesinin yanında, modülasyon kontrollü termokonfort ünitesi ile de özellikle fabrikalarda hem ısı hem de çalışma zaman kontrolü sayesinde sistemin konforu da artırılmış oluyor.

 

Hem modülasyonlu hem de yoğuşmalı Schwank radyant borulu sistemlerin kullanıldığı tesislerde, standart radyant ısıtıcılara göre ortalama yıllık yakıt tüketiminde %40’a varan tasarruf sağlanabiliyor.

 

Schwank ürünlerine  Türkiye Distribütörü olan E-Gaz Ltd. Şti’nden ulaşabilirsiniz.

0-212-320 34 00

www.egaz.com.trwww.schwank.com.tr

 

 

 

 

ISITMA SISTEMLERI

SERVIS AĞI